Оновлення води і чищення колодязя
Оновлення води і чищення колодязя
Если вы владелец загородного дачного участка, то, скорее всего, сталкивались с проблемой загрязнения воды в колодце, рано или поздно она мутнеет и меняет вкус. Вода, не имеющая стока в сторону, просто-напросто застаивается. Выход из такой ситуации есть – воду в таких колодцах необходимо отчерпывать самостоятельно, и чем чаще, тем лучше. Ведь еще наши предки заметили, что в колодце, которым пользовались жители со всей деревни, вода была чище и вкуснее. А куда приходили изредка – там вода портилась. Из этого можно сделать вывод, что необходимо постоянно сменять объем воды. В іншому випадку в ній активно починають розмножуватися різні мікроорганізми, стінки колодязя обростають водоростями, як наслідок вода набуває неприємний смак, запах, колір. Таку воду вживати, звичайно ж, не можна.
В таких поширених на сьогоднішній день садово-городніх товариствах власники ділянок з радістю «діляться» криницею з сусідами, які часто беруть з них воду. Адже чим більше візьмуть, тим швидше в колодязі з'явиться нова, чиста і відфільтрована земляними породами вода.
При чищенні самого колодязя слід пам'ятати про заходи безпеки. Досить рідко, але бувають випадки, коли людина втрачає свідомість або задихається від надлишку скупчення газів у колодязі. При проведенні ремонтних робіт із застосуванням вогню незайвим буде перевірити присутність метану в колодязі. Великий вміст болотного газу може викликати різке займання вогню і завдати шкоду людині.
Щоб вода завжди була чистою і не застоювалася, фахівці рекомендують рази два-три на сезон чистити колодязь. Робити це краще наступним чином: весь обсяг води відкачати електронасосом (якщо ж такого не є просто вичерпати відром), потім, дотримуючи всі запобіжні заходи, опуститися на дно колодязя і максимально його вичистити від накопиченого сміття та мулових відкладень. Спеціальна кришка для колодязя буде охороняти воду від попадання в неї пилу, дрібного сміття і комах. Якщо ви рідкісний гість на дачі, то в кожен приїзд не полінуйтеся і вычерпайте п'ять-десять відер води, набирайте тільки потім її для пиття та приготування їжі. А раз на п'ять років фахівці рекомендують проводити лабораторні дослідження води.