Кошик
20 відгуків
Копка колодцев под ключ! ЧП "Колодец"
Строительство (копка) колодцев под ключ
+380 (97) 257-63-74
+380 (97) 947-76-26

Як викопати колодязь?

Як викопати колодязь?

Щоб викопати колодязь потрібно спочатку визначитися з місцем. Звичайно ж можна покликати шамана або ходити з вербовими прутиками або горіховими по ділянці в надії, що вони почнуть ворушитися, але краще всього довіритися здоровому глузду і логіці. Якщо у Ваших сусідів є колодязь, — значить Ви теж зможете викопати собі свій. Якщо ж ні в кого в окрузі його немає, то на пошуки води слід покликати фахівців, які зможуть пробурити розвідувальну свердловину. Так, для автономного водопостачання дачі — полив, господарські потреби (до 1-2 м3 добової потреби) — підійде колодязь за наявності водоносного горизонту від 5 до 20 м. Правда, зустрічаються криниці та до 30 м, але такий колодязь на велику глибину загрожує ускладненнями і стає нерентабельним порівняно з бурінням свердловини.
Як правило, в нашій компанії колодязь копає бригада з трьох осіб вручну: один працює на забої з лопатою або ломом, наповнюючи відро грунтом, другий — на гирлі криниці — піднімає відро з допомогою ворота на дерев'яних козлах і відносить вироблену породу у відвал — поруч швидко росте купа глини. Третій у цей час накопичує сили, щоб змінити напарника. Робота ведеться інтенсивно, робітники часто змінюються. Температура повітря в колодязі на глибині більше 3 м не перевищує 10 °С, висока вологість, повітря в колодязі не вентилюється.
Під час копки колодязя часто можуть зустрічатися каміння. Їх вивертають коротким ломиком, обв'язують мотузками і за допомогою ворота витягають з колодязя.
Найбільш популярним зараз є будівництво колодязів із залізобетонних (ЖБ) кілець типу КС 10-9 або аналогічних із замком або плоским торцем висотою 0,9 м і діаметром 1 м. Вага кільця — 700-750 кг Перше кільце укладають у викопану яму, наступні — на опустилося кільце — зверху.
Всі процеси відбуваються вручну, чергове кільце просто накочується на попереднє. З-під нижнього кільця вибирається грунт, і кільця під власною вагою опускаються, ковзаючи по стінках шахти майбутнього колодязя. Колона нарощується таким чином аж до водоносного горизонту.
Копаючи колодязь у легкому грунті — піску або сухому суглинку, за зміну бригада укладає 2-3 кільця. Грунти важкі (сира глина, кам'янистий) перетворюють цю роботу на каторжні. Наближення водоносного шару визначається за помітного похолодання — температура повітря в колодязі падає на 1-2 градуси, на стінках шахти з'являються міні-джерельця. При будівництві колодязя в сухих міцних грунтах можлива інша схема, коли спочатку риється шахта колодязя, а потім у неї на штанзі за допомогою ворота опускаються кільця.
Следующий этап – защита колодца от поверхностных вод. Для этого два нижних стыка между кольцами в колодце нужно изнутри заделать раствором для предотвращения попадания верховодки через щели между кольцами, ведь водозабор будет происходить только снизу. Если не провести эту процедуру, то вода в колодце будет мутной и непригодной к использованию.
После того как колодец вырыт, не забывайте, что за ним нужно следить и проводить чистку 2-4 раза в год в зависимости от загрязнения воды. Чтобы в колодец не попадало много мусора, мы рекомендуем его накрыть специальным домиком для колодца. Розмір і форма будиночка, матеріалу з яких він буде зроблено – залежить тільки від Ваших фантазії та фінансових можливостей.
Будівництво колодязів – захоплюючий процес, який краще довірити фахівцям!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner